Małe AGD w kuchni, które sprawi, że twoje potrawy będą jeszcze zdrowsze

Gotowanie zdecydowanie może być przyjemnością, dzięki której można rozpieszczać podniebienie, przyjemnie spędzać czas oraz zadać o stan zdrowia. Na rynku obecnie do wyboru mamy praktycznie nieograniczoną ilość urządzeń kuchennych, które mogą nam pomóc przyrządzić smaczne i zdrowe posiłki coraz mniejszym nakładem sił.  Które urządzenia dobrze się sprawdzą w twojej kuchni?

Garnek i patelnia to duet, który sam w sobie pozwoli nam przygotować zdrowy posiłek, lecz dlaczego nie ułatwić sobie życia i dać szansę pomocy kuchennej w postaci małego sprzętu AGD? W sklepach ze sprzętem domowym amatorzy gotowania znajda szeroki wybór urządzeń, które pozwolą zaoszczędzić czas na przygotowywaniu posiłku, który będzie do tego zdrowy. Urządź prawdziwy slow-food festiwal w swojej kuchni. Pomóc w tym mogą takie urządzenia jak blender, parowar, wyciskarka do soków, grill elektryczny czy robot kuchenny. Jak z nich korzystać? Oto szybki przegląd.

Blender

To jest zdecydowanie moje ulubione urządzenie kuchenne, które pozwala w szybki sposób przygotować pyszne i zdrowe koktajle, które na stale zagoszczą w codziennym menu. Może służyć również jako mikser i rozdrabniacz pomagający w przygotowaniu kremów warzywnych, mieszaniu składników na ciasto. Zastosowań w kuchni tego urządzenia jest naprawdę wiele. Jeśli zależy ci na małym urządzeniu, które będzie łatwo utrzymać w czystości, wybierz blender ręczny. Blender kielichowy z kolei będzie stabilniejszy, o większej mocy pozwalający przetwarzać większą ilość jedzenia, jednak wymaga więcej miejsca na przechowywanie oraz trochę dłużej się go czyści.

Parowar

To urządzenie kuchenne pozwala gotować warzywa, mięso i ryby na parze. Dlaczego taki sposób obróbki cieplnej jest zdrowy? W trakcie tradycyjnego gotowania w wodzie, warzywa, mięso i ryby tracą dużą część składników odżywczych, nawet do 70%. Znacznie lepiej poddać je działaniu pary, która sprawi, że wartościowe składniki odżywcze nie zostaną utracone, a potrawa będzie miękka i soczysta.

Wyciskarka do soków

Soki dostępne w sklepach kuszą nas swoim smakiem, który niestety zazwyczaj jest zmieniony przez konserwanty, duże ilości cukru oraz regulatory smakowe. Aby zadbać o odpowiednia dawkę witamin pochodzących z owoców dostarczanych do organizmu, warto rozważyć zakup wyciskarki do soków, dzięki której w domu samodzielnie przygotujemy sok ze świeżych owoców. To może być świetna zabawa dla całej rodziny dbającej o zdrowie.

Grill elektryczny

Grill elektryczny jest świetną alternatywa dla tradycyjnego grilla, z którego jak wszyscy wiemy potrawy smakują wyśmienicie, kojarzą nam się z latem i odpoczynkiem, jednak mogą mieć zły wpływ na nasze zdrowie- szczególnie mięso grillowane nad rażącym się węglem może zawierać substancje rakotwórcze. Na szczęście istnieje świetna alternatywa dla tradycyjnego grilla: grill elektryczny. Smażąc mięso na tego typu grillu, mięso wytapia się z mięsa i spływa na specjalną tackę nie ulegając spalaniu. W ten sposób zapobiegamy produkcji szkodliwych substancji. Potrawy z grilla elektrycznego są soczyste, a także nie nasiąknięte tłuszczem tak jak w przypadku jakbyśmy smażyli je patelni.

Robot kuchenny

Robot kuchenny jest niezwykle przydatnym urządzeniem w kuchni, który łączy wiele funkcji różnych urządzeń. Nowoczesne sprzęt tego typu może zrobić praktycznie wszystko: mielić, siekać, rozdrabniać, miksować, kroić w plastry, ubijać i ucierać. Co więcej, cena robotów kuchennych jest coraz niższa, więc ich kupno wcale nie jest już luksusem na który stać niewielu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *