Jak wybrać dobra prostownice do włosów?

Prostownica do włosów jest jednym z najprzydatniejszych urządzeń do stylizacji i pielęgnacji włosów. Są niezwykle wszechstronnymi narzędziami i nie ma tak naprawdę znaczenia jakiego rodzaju masz włosy – kręcone, falowane, uszkodzone, grube, delikatne lub nawet naturalnie proste – i tak znajdziesz zastosowanie prostownicy odpowiednie dla ciebie.

Wybierając prostownicę jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, tak aby urządzenie spełniało twoje oczekiwania. Zróbmy sobie jedno oczywiste założenie na samym początku – nie chcemy aby prostownica niszczyła nam włosy, to jest bezsporne. A to właśnie od najważniejszego kryterium, rodzaju płytki, zależy jakie działanie na włosy będzie miała prostownica. I to właśnie jest pierwsza cecha, o której warto pamiętać, gdy kupujemy prostownice do włosów: jaki rodzaj płytki posiada. Najczęściej spotykanymi typami płytek są obecnie ceramiczne, tytanowe, z powłoką diamentową, szklane oraz metalowe.  Szybko się przekonasz, że ceny prostownic zależą od rodzaju płytki.

Płytki metalowe lub szklane są powszechnie stosowane w prostownicach, które są tańsze i bez powodu. Te płyty po prostu nie są dobre dla włosów, szkodzą im. Płytki nagrzewają się nierównomiernie i wolno, co oznacza, że ​​trzeba sporo czasu odczekać, aż prostownica będzie gotowa do pracy.  Płytki metalowe nie nagrzewają się równomiernie, co powoduje, że mamy „plamy ciepła”, które mogą spalić włosy. Często płytki szklane i metalowe pokryte są farbą, która może pękać i obcierać kosmyki włosów, gdy zaczepiają się o wybrzuszenia. Jest to najgorszy wybór prostownicy, za który zapłacimy wysoką cenę w postaci zniszczonych włosów.

Ceramiczne prostownice do włosów są bardzo popularne, ponieważ nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu włosy poddawane są tej samej temperaturze w każdym miejscu i nie ulegają zniszczeniu. Bardzo szybko się nagrzewają, co oznacza, że ​​można zacząć stylizować fryzurę, kiedy ty jesteś gotowa, a nie prostownica. Ceramiczne płytki pomagają wygładzić włosy, pozostawiając je błyszczące i zdrowe.

Tytanowe płytki w prostownicy do włosów są doskonałym wyborem, ponieważ są bardzo odporne na zniszczenia i zarysowania, a za razem lekkie, więc nie będziesz narzekać na bolącą rękę po czasochłonnym prostowaniu. Podobnie jak płytka ceramiczna, tytanowa rozgrzewa się równomiernie i szybko. Tytan jest naturalnie występującym pierwiastkiem, który utrzymuje ciepło przez długi czas, równomiernie na całej powierzchni, co znacznie ułatwia bezpieczne układanie włosów szybko i skutecznie.

Najnowszą innowacją jeśli chodzi o płytki do prostowania włosów jest stosowanie turmalinu. Turmalina jest minerałem należącym do grupy krzemianów występującym w naturze, który reaguje na ciepło, stając się naładowanym ładunkiem ujemnym.. Produkowane jony ujemne działają w ten sposób, że osuszają kosmyk włosów od wewnątrz. Proces ten pozwala na szybsze podgrzanie włosów niż inne prostownice, a do włosów faktycznie dociera mniej ciepła, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia. Turmalina sprawia, że włosy są zdrowsze, ponieważ faktycznie zamyka strukturę włosa, wygładza ją, a  ​​włosy wyglądają na błyszczące i zdrowe.

Korzystanie z prostownicy do włosów z turmaliną powoduje, że włosy wyglądają zdrowiej niż kiedykolwiek przedtem, dlatego nawet kobiety z naturalnie prostymi włosami używają ich do nadawania włosom naturalnego połysku i zdrowego wyglądu.

Inne funkcje – Chociaż typ płytki jest najważniejszą cechą, na która trzeba zwrócić uwagę wybierając prostownice, jest jeszcze kilka funkcjonalności, które mogą sprawić, że korzystanie z prostownicy będzie przyjemniejsze. Regulacja temperatury jest bardzo ważną funkcją, ponieważ nie wszystkie włosy mogą być poddawane bardzo wysokim temperaturom. Jeśli masz uszkodzone, farbowane lub bardzo cienkie włosy, musisz mieć niższe ustawienie temperatury (180 ° C), aby nie ryzykować możliwości poparzenia lub uszkodzenia włosów. Jeśli jednak masz grube i gęste włosy lub bardzo silne loki, potrzebujesz wyższej temperatury (190- 210 ° C) aby osiągnąć pożądany efekt. Prostownice do włosów najczęściej mają moc wynoszącą od 25 do 170 W. Im jest ona wyższa, tym szybciej, lepiej i bezpieczniej wyprostujemy włosy. Warto, aby prostownica miała opcje automatycznego wyłączenia po określonym czasie. Atrakcyjne oferty prostownic ze sklepu internetowego oleole.pl można znaleźć na stronie https://www.groupon.pl/kody-rabatowe/sklepy/oleole.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *